Новостворена фірма-прокладка виграла усі багатомільйонні тендери нового комунального підприємства з харчування школярів Полтави

467129

Майбутній постачальник харчування у навчальних закладах міста — КП «Добробут Полтавської громади» — оголошує тендери на закупівлю професійного обладнання для кухонь. Усі конкурси виграє фірма-прокладка «Фудмікспостач», яка створена лише у березні цього року.

Наразі комунальне підприємство вже має перерахувати цій фірмі 14,3 млн грн. Попереду ще один конкурс на 3,6 млн грн, але його результати вже можна вважати відомими

У травні новостворене комунальне підприємство «Добробут Полтавської громади» Полтавської міськради, яке за планом міського голови вже з 1 вересня харчуватиме школярів міста, оголосило 6 тендерів на постачання обладнання, необхідного для своєї діяльності, з очікуваною вартістю 14,3 млн грн.

Усі ці закупівлі вже завершилися укладанням договорів. На початку червня був оголошений 7-й тендер на 3,6 млн грн. Та виходячи з логіки попередніх закупівель КП, його можна вважати формальністю — ім’я переможця вже відоме. Пояснімо чому.

На кожний великий тендер «Добробуту» заходили наступні компанії: житомирська «Будівельно-торгівельна компанія Світ Будінвест», київська «Юністком» та дві полтавські — «Фудмікспостач» та «БС-Фуд». Якщо не полтавські компанії мають на двох десятки реалізованих державних договорів на майже 100 млн грн, то полтавські такими досягненнями похизуватися не можуть.

Врешті, на усіх аукціонах роль «БС-Фуд» зводилася до тролінгу у вигляді імітації  боротьби з конкурентами. В свою чергу «Фудмікспостач» ні з ким не торгувався і лише чекав, коли дешевші пропозиції повідхиляють. Уповноважена особа КП «Добробут Полтавської громади» Катерина Грабар сумлінно знаходила помилки у документах «Світ Будінвест», «Юністком» та «БС-Фуд» й укладала договори виключно з «Фудмікспостач».

В результаті саме ця компанія поставить комунальному підприємству все: від швабр та відер до овочерізок та холодильних шаф.

Зміст усіх укладених договорів вартістю 14,3 млн грн наступний:

→ термоси на 12 та 24 літри:

→ відра з педалями на 10 та 50 л, швабри та щітки:

→ холодильні шафи, холодильники, морозильні камери та кондитерські вітрини:

→ тістомісильні машини на 22 та 48 літрів, жарочні шафи, плити, овочерізки та електром’ясорубки:

→ бойлери, водонагрівачі, марміти, електрочайники, сковороди та пароконвектомати:

→ столи, стелажі, полиці, мийні ванни, лінії роздачі та посудомийні машини:

Хто стоїть за «Фудмікспостач»?

«Фудмікспостач» зареєстровано у будинку у Рибцях, її директор та власник Наталія Ворожцова. «БС-Фуд» зареєстрований у квартирі на Половках, її власник Світлана Борисенко. Наче нічого спільного. Втім є два залізних аргументи, які доводять, що обидва товариства мають єдиного власника, і це не Ворожцова чи Борисенко.

Аргумент перший: компанії мають спільну «дату народження» — 29 березня 2021 року. Відповідно до даних Мін’юсту товариства буквально реєстрували одне за одним майже одразу після того, як депутати міськради погодилися створити КП «Добробут Полтавської громади».

Аргумент другий: статути, накази та довідки компаній, які подавалися у складі тендерних пропозицій, були відскановані на одному брудному сканері, тому зображення мають спільні цяточки бруду.

Брудний сканер — спецоперація НАБУ? :)

За інформацією власних джерел «Полтавщини», реальний власник «Фудмікспостач» та «БС-Фуд» — це відомий багатьом підприємець Володимир Сергієнко, який роками через розсип юридичних осіб та ФОПів виграє числені державні тендери з постачання продуктів на території Полтавської області. На базі підприємця Держпродспоживслужба виявляла антисанітарію, а журналісти неодноразова виявляли завищені ціни у тендерах, які він вигравав.

***

Підсумуємо. КП «Добробут Полтавської громади» починає свою діяльність з доволі відвертої корупції, а бюджет Полтави втрачає майже 2 млн грн — саме така загальна різниця між найдорожчими та найдешевшими пропозиціями вищезгаданих тендерів. Щоб більш наочно представити «вагу» цієї суми, наведемо такий приклад — за таку ж суму минулого року відремонтували сквер на площі Слави, що біля Південного вокзалу. Тобто, чесна конкуренція тільки на закупівлях одного комунального підприємства = відремонтована невелика паркова зона.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»