Корупція, здирництво посадових осіб в різних гілках влади, погано впливають на економічне та політичне майбутнє нашої країни, яка прямує до вступу в ЄС, та веде боротьбу з державою - агресором.
Ми з вами зобов'язані мобілізувати всі духовні потенціали для розвитку високого рівня самосвідомості і контролю за подіями. Наше сьогодення потребує від громадян України працювати і цінувати свою державу, відстояти свою незалежність та ідентичність у битві з зовнішнім агресором.
Вже багато років в Україні працює наш Антикорупційний Комітет. Нами підписано Меморандум про взаємодію та співпрацю з Верховною Радою України, у зв'язку з чим декілька років тому було внесено зміни в установчі документи Комітету.
Антикорупційний Комітет є установою, яка призначена для надання допомоги суб'єктам, що здійснюють заходи щодо протидії корупції, координують і контролюють реалізацію таких заходів, формують державну антикорупційну політику, а також координують діяльність центральних органів виконавчої влади з цих питань, надаючи правову та консультативну допомогу. Антикорупційний комітет також має метою діяльності цивільне сприяння реалізації Президентом України його конституційних повноважень Гаранта прав та свобод людини і громадянина, згідно з загальними визначеними принципами міжнародного права та Конституцією України.
Основною метою діяльності Комітету є 1.Консолідація організаційно-правових можливостей і суспільно-інституціонального авторитету держави з метою надання цивільного сприяння Президентові України, Кабінету Міністрів України, Верховній Раді України в області вдосконалення державної політики з протидії корупції; 2.Забезпечення вищих посадових осіб держави об'єктивною, неупередженою в інформацією про стан виконання та дотримання положень Конституції України, чинного законодавства України посадовими особами органів державної влади та управління в боротьбі з корупцією та її різними негативними проявами; здійснення аналізу ефективності реалізації заходів, що вживаються для запобігання і протидії корупції в Україні; 3.Запобігання, виявлення і протидія корупційним правопорушенням, а також припинення злочинів, пов'язаних із зловживанням владою або службовим становищем (крім випадків, коли це віднесено законом до виключної компетенції спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції), сприяння розвитку і зміцненню демократичної, соціальної і правової держави; 4.Створення сприятливих умов для економічного розвитку країни; 5.Вдосконалення механізму державного контролю за дотриманням антикорупційного законодавства України; 6.Створення системи контролю за діяльністю посадових осіб державних та місцевих органів влади з боку інститутів громадянського суспільства забезпечення норм службової етики державними службовцями; 7.Залучення державних, недержавних органів, міжнародних, громадських організацій та громадян України для активізації протидії корупційним проявам; 8.Сприяння реалізації прав громадян на отримання достовірної інформації, правової допомоги; 9.Сприяння засобам масової інформації у неупередженому, вільному, достовірному висвітленню порушень антикорупційного законодавства України; 10.Інформування широких кіл громадськості про заходи, які вживаються керівництвом держави, державними, правоохоронними та іншими органами управління і влади у сфері запобігання та протидії корупції; 11.Комітет взаємодіє з місцевими, регіональними та центральними органами державної влади та місцевого самоврядування, правоохоронними органами, засобами масової інформації, міжнародними та міждержавними організаціями (установами), об'єднаннями громадян з питань виявлення та документування корупційних проявів.
(Колегіальна нарада АКУ - засновника Комітету, архівне фото, 2012 рік)
|
В Комітеті працювали і працюють фахові спеціалісти в галузі права- кандидати та доктори юридичних наук, адвокати, юристи, народні депутати, правоохоронці, працівники силових структур, працівники прокуратури, журналісти та громадські діячі. У нас все прозоро: права, обов’язки, фінансування. Зараз Апарат Голови Комітету працює над проектами спільної діяльності з міжнародними правничими організаціями.
У 2015 році Комітет було реформовано та відновлено символіку і статут. У 2016 році по теперішній час Комітетом було створено конкурс для молодих фахівців з юриспруденції, з фінансово-економічного напрямку, експертів та інформаційних аналітиків.
На даний час Комітет очолює Андрій Фещенко, юрист з величезним досвідом роботи, який зібрав команду досвідчених спеціалістів з новим баченням сучасної дійсності, щоб працювати на благо нашого суспільства та нашої України.
Комітет має обласні управління, співпрацює з органами виконавчої влади, місцевої влади, правохоронними органами в областях України, а також з міжнародними організаціями та благодійними фондами.
Ми віримо в майбутнє нашої України, де є верховенство права, повага до Конституції , законів та правосуддя. Все буде Україна!